Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Šikmý kostel - VYPRODÁNO

Datum akce: pondělí, 8. 4. 2024
Čas akce: 19:00 hod.
Místo konání: velký sál MěDK
Předprodej: od 18. 1. 2024, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 450 Kč, 430 Kč
Další informace: Délka představení: 2 hodiny a 40 minut (včetně přestávky).
Kontakt:
Přílohy:

plakát

Minulost ztracená pod černou zemí /zející hroby/ uhlím to začalo, uhlím to skončí /domy se naklání a propadají/ dobrý bože – jen to ne/ Barboro, Julko, Ludwiku, pojďte už, je čas!

Uvádí: Divadlo Petra Bezruče

Autor: Karin Lednická

Dramatizace: Anna Saavedra

Spolupráce na scénáři: Karin Lednická

Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová

Dramaturgie: Anna Smrčková

Scéna a kostýmy: David Janošek

Pohybová spolupráce: Hana Achilles

Hudba: Ivan Acher

Jazykový poradce: Przemek Traczyk

Hrají:
barbora barbora křupková / julka magdaléna holcovámarkéta matulová / františka julie goetzová / barka yvona stolařová / žofinka, marie lenka kučerová / mokroška, šalerka markéta haroková / žofie, monika kateřina krejčí / pawel marián chalány / karel, doktor josef trojan / jurek lukáš melník / tomek dušan urban / ludwik jáchym kučera / úředník, farář, četník ondřej brett / úředník 2, ministrant, četník 2, zřízenec vít hofmann / johana zuzana novotná

Trosky domů zarůstají travou. Ulice si bere zpátky les. Vzpomínky byly nuceně vymazány, lidé odsunuti a přesídleni. Jen kostel svatého Petra z Alkantary ční šikmo k nebi jako poslední připomínka ztraceného města, které se kvůli neřízené těžbě uhlí začalo propadat a nakonec bylo srovnáno se zemí. Lidské příběhy, které měly zůstat zapomenuty, ale přesto ožívají. Kronika ztraceného města Karviné je autentickým svědectvím o životě obyčejných lidí, procházejících dějinami – válkami, politickými převraty, národnostními sváry, v regionu, kde na vše padá uhelný prach.
Strhující román Karin Lednické uvádíme ve světové premiéře! Adaptaci knihy, která se stala absolutním vítězem v anketě Kniha roku 2020, vytvoří přímo pro Bezruče uznávaná dramatička Anna Saavedra.