Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

P. I. Čajkovskij: Labutí jezero - SVĚTOVÉ UMĚNÍ V KINĚ CENTRUM

Datum akce: úterý, 28. 5. 2024
Čas akce: 17:00 hod.
Místo konání: kino Centrum
Předprodej: již v prodeji, vstupenky na odkaze níže
Vstupné: 290 Kč
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

Nejsilnější baletní příběh o lásce, zradě a odpuštění se vrací na pódium Royal Opera House.

Hudba: Piotr Iljič Čajkovskij 

Choreografie: Liam Scarlett podle Maria Petipy a Lva Ivanov 

Dirigent: Martin Georgiev

Na lovu narazí princ Siegfried na hejno labutí. Jedna z nich se promění v krásnou dívku Odettu a on se okamžitě zamiluje. Odetta je ale svázána mocnou kletbou, která ji během dne drží v podobě labutě. Dokáže ji Siegfried osvobodit?

Čajkovského úchvatná hudba se skvěle snoubí s představivostí choreografa Liama Scarletta a designéra Johna Macfarlana, umocňuje tak dramatický patos klasického baletu Maria Petipy a Lva Ivanova. Labutí jezero dodnes zůstává jedním z nejoblíbenějších děl klasického baletního kánonu. Choreografie Liama Scarletta a nádherná scéna Johna Macfarlana zůstávají věrné původnímu zpracování Maria Petipy a Lva Ivanova, tomuto nejslavnějšímu a nejoblíbenějšímu baletu všech dob ale zároveň vdechují nový svěží život.

Předplatné sezona 2023/2024: cenu v rámci předplatného získává divák při zakoupení 4ks vstupenek na různá představení Royal Opera House a Royal Ballet (800 Kč), předplatitel má poté nárok na zakoupení vstupenek na další projekce oper a baletů za zvýhodněnou cenu pro předplatitele (200 Kč). Předplatné je k zakoupení od 11. 9. 2023 v pokladnách MěDK a kina Centrum.

Rok výroby: 2024
Datum lokální premiéry: 22. květen 2022

Země původu: Velká Británie

Vstupenky zakoupíte: ZDE